CLC1007ISO8X
Manufacturer Part Number:
CLC1007ISO8X
Part of Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
-3db Bandwidth :
85 MHz
Current - Input Bias :
1.4 µA
Current - Output / Channel :
100 mA
Current - Supply :
2.6mA
Gain Bandwidth Product :
95 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Slew Rate :
220V/µs
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply Span (Max) :
12.6 V
Voltage - Supply Span (Min) :
2.7 V