LM4250CM/NOPB
Manufacturer Part Number:
LM4250CM/NOPB
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
Amplifier Type :
General Purpose
Current - Input Bias :
75 nA
Current - Output / Channel :
Current - Supply :
100µA
Gain Bandwidth Product :
250 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Type :
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Obsolete
Slew Rate :
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Input Offset :
6 mV
Voltage - Supply Span (Max) :
36 V
Voltage - Supply Span (Min) :
2 V