SF100-265005
- Manufacturer Part Number:
- SF100-265005
- Manufacturer/Brand:
- CUI Devices
- Part of Description:
- THERM PAD 26MMX50MM BLU 1SH=56PC
- Stock Condition:
- 12
- Manufacturer :
- CUI Devices
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Tacky - Both Sides
- Backing, Carrier :
- Color :
- Blue
- Material :
- Silicone Elastomer
- Outline :
- 26.00mm x 50.00mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular
- Thermal Conductivity :
- 1.5W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0197" (0.500mm)