TW-T300-01-20
- Manufacturer Part Number:
- TW-T300-01-20
- Manufacturer/Brand:
- 3G Shielding Specialties
- Part of Description:
- THERM PAD 300MMX200MM BLUE
- Stock Condition:
- 15
- Manufacturer :
- 3G Shielding Specialties
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Backing, Carrier :
- Fiberglass
- Color :
- Blue
- Material :
- Silicone Elastomer
- Outline :
- 300.00mm x 200.00mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Thermal Conductivity :
- 3.0W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0790" (2.000mm)