TGF15-07870787-020
Manufacturer Part Number:
TGF15-07870787-020
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
THERM PAD 199.9MMX199.9MM PINK
Stock Condition:
372
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Pink
Material :
Aluminum Oxide filled Silicone
Outline :
199.90mm x 199.90mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.5W/m-K
Thermal Resistivity :
1.50°C/W
Thickness :
0.0200" (0.508mm)