HFA1103IP
Manufacturer Part Number:
HFA1103IP
Manufacturer/Brand:
Harris Corporation
Part of Description:
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8DIP
Manufacturer :
Harris Corporation
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
200 MHz
Amplifier Type :
Current Feedback
Current - Input Bias :
5 µA
Current - Output / Channel :
60 mA
Current - Supply :
11mA
Gain Bandwidth Product :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Package / Case :
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Product Status :
Active
Slew Rate :
600V/µs
Supplier Device Package :
8-PDIP
Voltage - Input Offset :
10 mV
Voltage - Supply Span (Max) :
11 V
Voltage - Supply Span (Min) :
9 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    TRANSIENT SURGE SUPPRESSOR
    SILICON SURGE PROTECTOR, 345V V(