EXT-VOLTCHBC0R1-1R0KITG1ROHS
- Manufacturer Part Number:
- EXT-VOLTCHBC0R1-1R0KITG1ROHS
- Manufacturer/Brand:
- EXXELIA Temex
- Part of Description:
- CAP KIT CERAMIC 0.1PF-1PF 100PC
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- EXXELIA Temex
- Product Category :
- Capacitor Kits
- Applications :
- RF, Microwave, High Frequency
- Capacitance Range :
- 0.1pF ~ 1pF
- Features :
- High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Non-Magnetic
- Kit Type :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Packages Included :
- 1111 (2828 Metric)
- Product Status :
- Active
- Quantity :
- 100 Pieces (10 Values - 10 Each)
- Tolerance :
- ±0.05pF, ±0.1pF
- Voltage - Rated :
- 1500V (1.5kV)