LMCI0201-1N4ST
- Manufacturer Part Number:
- LMCI0201-1N4ST
- Manufacturer/Brand:
- Venkel LTD
- Part of Description:
- FIXED IND 1.4NH 440MA 110MOHM SM
- Manufacturer :
- Venkel LTD
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 440 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 110mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 10GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Inductance :
- 1.4 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Material - Core :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 13 @ 500MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Supplier Device Package :
- 0201
- Tolerance :
- ±0.3nH