THPM4301A
- Manufacturer Part Number:
- THPM4301A
- Manufacturer/Brand:
- CEL (California Eastern Laboratories)
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER 0.6-3.6V
- Stock Condition:
- 20
- Manufacturer :
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 6A
- Efficiency :
- 96%
- Features :
- Adjustable Output
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 56-BLGA Module
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.43" L x 0.36" W x 0.11" H (11.0mm x 9.1mm x 2.8mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- 56-LGA (11x9.1)
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 6V
- Voltage - Input (Min) :
- 2.96V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.6 ~ 3.6V