H11B1300
- Manufacturer :
- onsemi
- Product Category :
- Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 100 mA
- Current - Output / Channel :
- Current Transfer Ratio (Max) :
- Current Transfer Ratio (Min) :
- 500% @ 1mA
- Input Type :
- DC
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Output Type :
- Darlington with Base
- Package / Case :
- 6-DIP (0.300", 7.62mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Rise / Fall Time (Typ) :
- Supplier Device Package :
- 6-DIP
- Turn On / Turn Off Time (Typ) :
- 25µs, 18µs
- Vce Saturation (Max) :
- 1V
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.2V
- Voltage - Isolation :
- 5300Vrms
- Voltage - Output (Max) :
- 25V