IPLA32L3R0KD
- Manufacturer Part Number:
- IPLA32L3R0KD
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Sfernice
- Part of Description:
- FIXED IND 3UH 14A CHAS MNT
- Stock Condition:
- 16
- Manufacturer :
- Vishay / Sfernice
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 70A
- Current Rating (Amps) :
- 14 A
- DC Resistance (DCR) :
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.874" (22.20mm)
- Inductance :
- 3 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 1.189" L x 0.965" W (30.20mm x 24.50mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%