WB0805T1R2SJ
- Manufacturer Part Number:
- WB0805T1R2SJ
- Part of Description:
- WW IND 0805 1200NH 5%
- Height - Seated (Max) :
- 0.060" (1.52mm)
- Inductance :
- 1.2 µH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
- Tolerance :
- ±5%