SPM10040T-100M
- Manufacturer Part Number:
- SPM10040T-100M
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 5.8A 29.4MOHM SMD
- Stock Condition:
- 779
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 6A
- Current Rating (Amps) :
- 5.8 A
- DC Resistance (DCR) :
- 29.4mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.157" (4.00mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Metal
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%