HCNW137-500E
- Manufacturer Part Number:
- HCNW137-500E
- Manufacturer/Brand:
- Broadcom
- Part of Description:
- OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW
- Manufacturer :
- Broadcom
- Product Category :
- Logic Output Optoisolators
- Common Mode Transient Immunity (Min) :
- 5kV/µs
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 20mA
- Current - Output / Channel :
- 50 mA
- Data Rate :
- 10MBd
- Input Type :
- DC
- Inputs - Side 1/Side 2 :
- 1/0
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output Type :
- Open Collector, Schottky Clamped
- Package / Case :
- 8-SMD, Gull Wing
- Product Status :
- Active
- Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
- 100ns, 100ns
- Rise / Fall Time (Typ) :
- 24ns, 10ns
- Supplier Device Package :
- 8-DIP Gull Wing
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.64V
- Voltage - Isolation :
- 5000Vrms
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V