VLS5030EX-150M-D
- Manufacturer Part Number:
- VLS5030EX-150M-D
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- INDUCTORS FOR POWER CIRCUITS, AU
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.6A
- Current Rating (Amps) :
- 1.9 A
- DC Resistance (DCR) :
- 144mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 15 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%