MLG1005S0N3BTD25
- Manufacturer Part Number:
- MLG1005S0N3BTD25
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- FIXED IND 0.3NH 1A 100 MOHM SMD
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 100mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 10GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Inductance :
- 0.3 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Material - Core :
- Ceramic, Non-Magnetic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Supplier Device Package :
- 0402 (1005 Metric)
- Tolerance :
- ±0.1nH