FOD3150TSV
- Manufacturer Part Number:
- FOD3150TSV
- Manufacturer/Brand:
- onsemi
- Part of Description:
- OPTOISO 5KV 1CH GATE DRIVER 8SMD
- Stock Condition:
- 499
- Manufacturer :
- onsemi
- Product Category :
- Isolators - Gate Drivers
- Approval Agency :
- IEC, UL
- Common Mode Transient Immunity (Min) :
- 20kV/µs
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 25 mA
- Current - Output High, Low :
- 1A, 1A
- Current - Peak Output :
- 1.5A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 8-SMD, Gull Wing
- Product Status :
- Active
- Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
- 500ns, 500ns
- Pulse Width Distortion (Max) :
- 300ns
- Rise / Fall Time (Typ) :
- 60ns, 60ns
- Supplier Device Package :
- 8-SMD
- Technology :
- Optical Coupling
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.5V
- Voltage - Isolation :
- 5000Vrms
- Voltage - Output Supply :
- 15V ~ 30V