ACNV3130-300E
- Manufacturer Part Number:
- ACNV3130-300E
- Manufacturer/Brand:
- Broadcom
- Part of Description:
- OPTOISO 7.5KV GATE DRVR 10DIP GW
- Manufacturer :
- Broadcom
- Product Category :
- Isolators - Gate Drivers
- Approval Agency :
- CSA, IEC/EN/DIN, UR
- Common Mode Transient Immunity (Min) :
- 40kV/µs
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 25 mA
- Current - Output High, Low :
- 2A, 2A
- Current - Peak Output :
- 2.5A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 10-SMD, Gull Wing
- Product Status :
- Active
- Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
- 500ns, 500ns
- Pulse Width Distortion (Max) :
- 300ns
- Rise / Fall Time (Typ) :
- 100ns, 100ns
- Supplier Device Package :
- 10-DIP Gull Wing
- Technology :
- Optical Coupling
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.6V
- Voltage - Isolation :
- 7500Vrms
- Voltage - Output Supply :
- 15V ~ 30V