NDM2Z-50HT-DEMO-D
- Manufacturer Part Number:
- NDM2Z-50HT-DEMO-D
- Manufacturer/Brand:
- CUI Inc.
- Part of Description:
- NOVUM NDM2Z-50HT BRD W/ DONGLE
- Manufacturer :
- CUI Inc.
- Product Category :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- 50A
- Frequency - Switching :
- 320kHz
- Main Purpose :
- DC/DC, Step Down
- Outputs and Type :
- 1, Non-Isolated
- Power - Output :
- 165 W
- Product Status :
- Obsolete
- Regulator Topology :
- Buck
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- NDM2Z-50
- Voltage - Input :
- 4.5V ~ 14V
- Voltage - Output :
- 1.2V