SC16C752BIBS,128
Manufacturer Part Number:
SC16C752BIBS,128
Part of Description:
IC DUAL UART 64BYTE 32HVQFN
Data Rate (Max) :
5Mbps
Features :
FIFO's :
64 Byte
Number of Channels :
2, DUART
Package / Case :
32-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Protocol :
Supplier Device Package :
32-HVQFN (5x5)
Voltage - Supply :
2.5V, 3.3V, 5V
    IC UART/BRG 5V 16MHZ 28DIP
    IC ASYNC COMM ELEMNT UART 44PLCC
    IC UART/BRG 5V 16MHZ 28-PLCC
Part Manufacturer Stock Description
SC16-19 Belden 8,700 SAXXIT CABLE CLIP 6MM
SC16-26 Belden 5,150 SAXXIT CABLE CLIP 7MM
SC16-3Q Belden 5,692 SAXXIT CABLE CLIP 8MM
SC16-411 Belden 6,737 SAXXIT CABLE CLIP 10MM