CW100505-12NJ
Manufacturer Part Number:
CW100505-12NJ
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
FIXED IND 12NH 640MA 120MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
640 mA
DC Resistance (DCR) :
120mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.6GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
12 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
26 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±5%
Type :
Drum Core, Wirewound
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD