NCP11187A65P45WGEVB
- Manufacturer Part Number:
- NCP11187A65P45WGEVB
- Manufacturer/Brand:
- onsemi
- Part of Description:
- 45 W AUXILIARY POWER SUPPLY FOR
- Stock Condition:
- 5
- Manufacturer :
- onsemi
- Product Category :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- 200mA, 3.5A
- Frequency - Switching :
- Main Purpose :
- AC/DC, Primary and Secondary Side
- Outputs and Type :
- 2, Isolated
- Power - Output :
- 45 W
- Product Status :
- Active
- Regulator Topology :
- Flyback
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- NCP11187A65
- Voltage - Input :
- 85 ~ 265 VAC
- Voltage - Output :
- 12V, 16V