NCP1406V25GEVB
Manufacturer Part Number:
NCP1406V25GEVB
Manufacturer/Brand:
onsemi
Part of Description:
EVAL BOARD FOR NCP1406V25G
Stock Condition:
2
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
Board Type :
Fully Populated
Current - Output :
25mA
Frequency - Switching :
1MHz
Main Purpose :
DC/DC, Step Up
Outputs and Type :
1, Non-Isolated
Power - Output :
Product Status :
Active
Regulator Topology :
Boost
Supplied Contents :
Board(s)
Utilized IC / Part :
NCP1406
Voltage - Input :
1.8V ~ 5V
Voltage - Output :
25V