WLFM201209M4R7PC
- Manufacturer Part Number:
- WLFM201209M4R7PC
- Manufacturer/Brand:
- Walsin Technology
- Part of Description:
- INDUCTOR FIXED 4.7UH 0805
- Manufacturer :
- Walsin Technology
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 800 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 230mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 40MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0806 (2016 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 0806
- Tolerance :
- ±20%