JLC03E048TRSM
- Manufacturer Part Number:
- JLC03E048TRSM
- Manufacturer/Brand:
- Knowles Precision
- Part of Description:
- ADJUSTABLE INDUCTOR 48NH SMD
- Manufacturer :
- Knowles Precision
- Product Category :
- Adjustable Inductors
- Height :
- Inductance :
- 48 nH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- Radial, Horizontal Cylinder
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 120 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.276" Dia x 0.236" L (7.00mm x 6.00mm)