WVL9FJ2R7KH
Manufacturer Part Number:
WVL9FJ2R7KH
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
ADJUSTABLE INDUCTOR 2.7UH TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Adjustable Inductors
Height :
Inductance :
2.7 µH
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Horizontal Cylinder
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
88 @ 7.9MHz
Size / Dimension :
0.320" Dia x 0.400" L (8.13mm x 10.16mm)
Tolerance :
±10%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN PLUG RACK & PANEL 5POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 9POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 7P PNL MT
    CONN PLUG RACK & PANEL 7POS PCB