WVL9FJ1R5K
Manufacturer Part Number:
WVL9FJ1R5K
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
ADJUSTABLE INDUCTOR 1.5UH TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Adjustable Inductors
Height :
0.430" (10.92mm)
Inductance :
1.5 µH
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
80 @ 7.9MHz
Size / Dimension :
0.300" Dia (7.62mm)
Tolerance :
±10%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN PLUG RACK & PANEL 5POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 9POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 7P PNL MT
    CONN PLUG RACK & PANEL 7POS PCB