304FH1250-C01
Manufacturer Part Number:
304FH1250-C01
Manufacturer/Brand:
Stainless Steel Products
Part of Description:
304SS WIRE .125"X12" SPRNG 1=1F
Manufacturer :
Stainless Steel Products
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
0.125" Dia x 12.000" L (3.18mm x 304.80mm), Full Hard, ASTM A313, 304 (18-8) Stainless
Type :
Structural Wire
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    304SS WIRE .028"X12" SOFT 1=1FT
    304SS WIRE .028"X12" SPRNG 1=1F
    304SS WIRE .028"X12" 1/4HD 1=1FT
    304SS WIRE .032"X12" SPRNG 1=1F
    304SS WIRE .032"X12" 1/4HD 1=1FT
Catalog related products
  • Ruland Manufacturing
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
  • Ruland Manufacturing
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR