SPC-24-16-SS
Manufacturer Part Number:
SPC-24-16-SS
Manufacturer/Brand:
Ruland Manufacturing
Part of Description:
1-1/2"X1" STAINLESS RIGID CPLNG
Stock Condition:
2
Manufacturer :
Ruland Manufacturing
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
2.625" (66.68mm) Outer Diameter x 3.875" (98.43mm) Length
Type :
Rigid Coupling
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR
Catalog related products
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR