SN75LBC777DWG4
Manufacturer Part Number:
SN75LBC777DWG4
Part of Description:
IC TRANSCEIVER FULL 3/2 20SOIC
Number of Drivers/Receivers :
3/2
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Receiver Hysteresis :
50 mV
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V