SN75ALS085DWG4
Manufacturer Part Number:
SN75ALS085DWG4
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V