3203X203P
- Manufacturer Part Number:
- 3203X203P
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity AMP Connectors
- Part of Description:
- TRIMMER 20K OHM 0.05W J LEAD TOP
- Manufacturer :
- Product Category :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.05W, 1/20W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 20 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Square - 0.134" x 0.134" Face (3.40mm x 3.40mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Termination Style :
- J Lead
- Tolerance :
- ±25%