EWA-P10C15D14
- Manufacturer Part Number:
- EWA-P10C15D14
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- SLIDE POT 10K OHM 0.05W TOP 45MM
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Slide Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top
- Fader Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Through Hole
- Power (Watts) :
- 0.05W, 1/20W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 2.362" L x 0.315" W x 0.276" H (60.00mm x 8.00mm x 7.00mm)
- Tolerance :
- -20%, +40%
- Travel Range :
- 45mm