3352W-1-104LF
Manufacturer Part Number:
3352W-1-104LF
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
THUMBWHEEL POT 100K OHM 0.5W SID
Stock Condition:
469
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Thumbwheel Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.350" Dia x 0.210" H (8.89mm x 5.33mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±20%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
3352 Heyco Products 11,140 CC L 1/8 BLACK
3352 Pololu Corporation 65 JUMPER WIRE 10PK M-M 3" RED