448VA1502BDN
- Manufacturer Part Number:
- 448VA1502BDN
- Part of Description:
- SLIDE POT 5K OHM 0.05W TOP 10MM
- Power (Watts) :
- 0.05W, 1/20W
- Resistance :
- 5 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 1.130" L x 0.169" W x 0.456" H (28.70mm x 4.30mm x 11.59mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 10mm