3345P-1-502T
- Manufacturer Part Number:
- 3345P-1-502T
- Part of Description:
- THUMBWHEEL POT 5K OHM 1W TOP ADJ
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 5 kOhms
- Size / Dimension :
- Round - 0.495" Dia x 0.315" H (12.57mm x 8.00mm)
- Tolerance :
- ±5%