3352H-1-501
- Manufacturer Part Number:
- 3352H-1-501
- Part of Description:
- THUMBWHEEL POT 500 OHM 0.5W SIDE
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Resistance :
- 500 Ohms
- Size / Dimension :
- Round - 0.350" Dia x 0.350" H (8.89mm x 8.89mm)
- Tolerance :
- ±20%