SN75LVDM976DL
Manufacturer Part Number:
SN75LVDM976DL
Part of Description:
IC TRANSCEIVER 9/9 56SSOP
Number of Drivers/Receivers :
9/9
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package :
56-SSOP
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V