SN75LBC978DL
Manufacturer Part Number:
SN75LBC978DL
Part of Description:
IC TRANSCEIVER HALF 9/9 56SSOP
Duplex :
Half
Number of Drivers/Receivers :
9/9
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Protocol :
RS422, RS485
Receiver Hysteresis :
45 mV
Supplier Device Package :
56-SSOP
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V