SN75LBC776DW
Manufacturer Part Number:
SN75LBC776DW
Part of Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/3 20SOIC
Duplex :
Full
Number of Drivers/Receivers :
2/3
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Obsolete
Protocol :
GeoPort™
Receiver Hysteresis :
50 mV
Supplier Device Package :
20-SOIC
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V