PS45G-C1SAR10K
Manufacturer Part Number:
PS45G-C1SAR10K
Part of Description:
SLIDE POT 10KOHM 0.125W TOP 45MM
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 2.835" L x 0.630" W x 0.433" H (72.00mm x 16.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
45mm