SN75LBC776DWG4
Manufacturer Part Number:
SN75LBC776DWG4
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/3 20SOIC
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Drivers, Receivers, Transceivers
Data Rate :
Duplex :
Full
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers/Receivers :
2/3
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Obsolete
Protocol :
GeoPort™
Receiver Hysteresis :
50 mV
Supplier Device Package :
20-SOIC
Type :
Transceiver
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V