PS45G-C1SBR10KN
- Manufacturer Part Number:
- PS45G-C1SBR10KN
- Part of Description:
- SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 45MM
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 2.835" L x 0.630" W x 0.433" H (72.00mm x 16.00mm x 11.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 45mm