PTF45-152A-104A5
- Manufacturer Part Number:
- PTF45-152A-104A5
- Part of Description:
- SLIDE POT 100K OHM 0.125W TOP
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 100 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 2.874" L x 0.787" W x 0.551" H (73.00mm x 20.00mm x 14.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 45mm