PS45-20MA1BR500K
Manufacturer Part Number:
PS45-20MA1BR500K
Manufacturer/Brand:
TT Electronics / BI Technologies
Part of Description:
SLIDE POT 500K OHM 0.125W TOP
Manufacturer :
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Resistance :
500 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.256" H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
45mm