PS30L-R01AR500K
Manufacturer Part Number:
PS30L-R01AR500K
Manufacturer/Brand:
TT Electronics / BI Technologies
Part of Description:
SLIDE POT 500K OHM 0.1W TOP 30MM
Manufacturer :
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Standard, LED
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Resistance :
500 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.276" H (45.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
30mm