PS45M-0MC1BR500K
Manufacturer Part Number:
PS45M-0MC1BR500K
Part of Description:
SLIDE POT 500K OHM 0.125W TOP
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
500 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.276" H (60.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
45mm