PTL30-15A1-102B1
- Manufacturer Part Number:
- PTL30-15A1-102B1
- Part of Description:
- SLIDE POT 1K OHM 0.1W TOP 30MM
- Stock Condition:
- 150
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Resistance :
- 1 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.276" H (45.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 30mm