PTB0144-2010BPA103
- Manufacturer Part Number:
- PTB0144-2010BPA103
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- SLIDE POT 10KOHM 0.25W TOP 100MM
- Stock Condition:
- 371
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Slide Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top
- Fader Type :
- Dual
- Mounting Type :
- Through Hole
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 5.039" L x 0.630" W x 0.315" H (128.00mm x 16.00mm x 8.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 100mm