RLS16-8MM-1/4"-A
Manufacturer Part Number:
RLS16-8MM-1/4"-A
Manufacturer/Brand:
Reliance Precision Limited
Part of Description:
8 MMX1/4" SLIT COUPLING
Stock Condition:
25
Manufacturer :
Reliance Precision Limited
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
0.984" (25.00mm) Outer Diameter x 1.340" (34.04mm) Length
Type :
Slit Coupling
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Ruland Manufacturing
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
  • Ruland Manufacturing
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR